Moc Radości i Uśmiechu, czyli czego uczymy na zajęciach Rozwiń Skrzydła – Wingee w marcu?

Czym tak naprawdę jest radość? Dla większości ludzi radość, kojarzy się z wielkimi, niezwykłymi wydarzeniami; awans w pracy, uroczystości rodzinne itp. Jednakże, takie sytuacje nie zdarzają się codziennie, są chwilowe. Nasza ekscytacja i uśmiech szybko znikają i pojawia się codzienność. W poprzednim wpisie, wspominaliśmy o takim zjawisku jak pokoleniowa sztafeta smutku. Żeby ją przerwać, przedstawiliśmy pomysły na pobudzenie w sobie dziecka. I w tym wpisie również do tego chcemy nawiązać.

Kiedy podczas zajęć poprosiliśmy naszych tancerzy o dokończenie zdania „Jestem szczęśliwa/szczęśliwy, gdy…”, spodziewaliśmy się odpowiedzi „Gdy mama kupi mi nową zabawkę”, „Kiedy gram na komputerze”, jednak odpowiedzi nas zupełnie zaskoczyły.

To, co najczęściej było wypowiadane wiązało się ze wspólnie spędzonym czasem z rodziną. Bardzo często padały odpowiedzi „Jestem szczęśliwy, gdy mama mnie przytula”, „…, gdy jeżdżę z rodzicami na rowerze”.

Dla nas dorosłych, to również jest coś miłego, jednak czy zastanawiamy się nad tym? Czy potrafimy wprowadzić się w stan pełnej radości podczas wspólnych wypadów rodzinnych?
Nasze codzienne życie bywa trudne. Praca, obowiązki, e-maile, telefony, rachunki. Każdy z nas to czuje i przeżywa dzień za dniem. Jednak, nie wiem czy znaleźlibyśmy osobę, która na pytanie „Czy chcesz być szczęśliwy?” Odpowiedziałaby „Nie”. Radość to piękna emocja, która, aż promieniuje w naszym ciele.

Co zrobić, żeby jej nie zatracić? Należy ją pielęgnować i tak jak dzieci w danej chwili być tu i teraz. Cieszyć się z małych rzeczy i uśmiechać. Nie ma nic piękniejszego od uśmiechu taty i mamy do swojego dziecka. A jak wiemy śmiech jest zaraźliwy, dlatego śmiejmy się tak często jak potrafimy i pobudźmy w sobie te ciepłe światło radości. I przede wszystkim nie zapominajmy o nim, ponieważ, gdy o nim zapomnimy, to sami nie będziemy mogli go przekazać tym, których kochamy najbardziej – swoim dzieciom.

Zadanie na dziś? Zamknij oczy, pomyśl o rzeczy, która napawa Cię uśmiechem. Przypomnij sobie dokładnie z detalami jak wygląda. Następnie otwórz oczy i przytul osobę, która jest Ci bliska…😉

[vc_empty_space height=”2rem”]

Polecane artykuły