[vc_empty_space height=”200px”]

Rozwój dziecka

trójkąt wpływu według Paaro
Rodzice
Dziecko
Nauczyciele
Otoczenie

Poprzez nasze programy chcemy wspierać rozwój Twojego dziecka.
Organizujemy także warsztaty i szkolenia dla nauczycieli.

.

Co warto wiedzieć jako rodzic i nauczyciel.

Na jakie zjawiska narażone są nasze dzieci.

FOMO

FOMO – (z ang. Fear Of Missing Out), to obawa przed tym, że coś nas ominie. Nie jest to zjawisko nowe, natomiast powszechność telefonów komórkowych oraz mediów społecznościowych potęguje skalę tego zjawiska. FOMO wpływa także pośrednio na brak koncentracji i skupienia u dzieci, co przekłada się na relacje z rówieśnikami, mniejszą kreatywność czy gorsze wyniki w nauce. Warto wspierać i rozwijać u dziecka zainteresowania dzięki, którym będzie mógł ćwiczyć uważność i skupienie, co przełoży się na lepsze panowanie nad emocjami i większy spokój.

Depresja

(De)presja, stres – Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że choroba ta będzie w 2030 roku chorobą nr 1 na świecie. Depresja to choroba, która dotyka także coraz więcej dzieci i młodzieży. Granica między buntem nastolatka, a depresją jest dość płynna. Dzieci narażone są na duży stres ze strony rówieśników m.in. w związku z większą dostępnością mediów społecznościowych i czasem jaki dzieci i młodzież spędza w wirtualnej rzeczywistości. Warto zadbać nie tylko o sam kontakt z dzieckiem, ale także wspierać i budować w dziecku poczucie własnej wartości.

Otyłość

Otyłość – wiedza, umiejętności, rozwój intelektualny naszego dziecka to jedno, natomiast na jego samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości w znaczącym stopniu może wpływać jego waga oraz wygląd. Dane Światowej Organizacji Zdrowia są alarmujące. Już w 2030 roku ponad połowa populacji na świecie będzie zmagać się z nadprogramowymi kilogramami. W Polsce już 2 na 3 mężczyzn oraz 50% kobiet ma nadwagę. To co kładziemy na talerzu naszym i naszych dzieci dziś przełoży się na to jak będziemy się czuć i wyglądać jutro. Może już dziś zamiast czekolady czy loda w nagrodę warto dać jabłko albo borówki?

Nomofobia

Nomofobia – (z ang. No mobile phone phobia) to uczucie związane z brakiem smartfonu lub tym, że nasz smartfon zaraz nam się rozładuje objawiające się zdenerwowaniem, niepokojem czy złością. Warto zastanowić się ile czasu na smartfonie czy tablecie spędza nasze dziecko i w jakich sytuacjach pozwalamy mu korzystać z tych urządzeń. Bill Gates pozwolił swoim dzieciom korzystać z telefonów komórkowych w wieku 14 lat, a Steve Jobs twórca Apple w na pytanie dziennikarza New York Times w 2014 roku jak jego dzieciom podobał się iPad stwierdził, że… zakazał swoim dzieciom korzystania z niego. Wydaje się zatem, że sami prezesi gigantów technologicznych widzą i wiedzą jak bardzo uzależniające potrafią być tworzone przez nich technologie….

Nie trzeba patrzeć daleko, każdy z nas może zaobserwować te wszystkie zjawiska w swoim bezpośrednim otoczeniu. Dlatego tworząc nasze programy rozwojowe dla dzieci szczególny nacisk kładziemy na rozwój umiejętności, które pozwolą dzieciom lepiej radzić sobie we współczesnym świecie. Wśród rodziców i nauczycieli chcemy z kolei budować większą świadomość, ponieważ wiemy, że rozwój dziecka osadzony jest w trójkącie wpływu rodziców, nauczycieli i otoczenia.

Rozwój dziecka

trójkąt wpływu według Paaro
Rodzice
Dziecko
Nauczyciele
Otoczenie

Czego uczymy na naszych autorskich programach?

Naszych zajęć nie ma w przedszkolu lub szkole. Twojego dziecka, skontaktuj się z nami.

Naszych zajęć nie ma w przedszkolu lub szkole
Twojego dziecka, skontaktuj się z nami.

Najnowsze wpisy blogowe

Menu