Poprzez nasze programy chcemy wspierać rozwój Twojego dziecka.

Organizujemy także warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, a także napisaliśmy książkę o tym,

jak wspierać dzieci, by lepiej odnalazły się we współczesnym świecie.

Chcesz wiedzieć więcej o tym co robimy?

Zajęcia taneczno – rozwojowe dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Zajęcia dla dzieci o uważności, emocjach i koncentracji.

Osoby od lat pracujące z dziećmi mówią, że to: Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic.

Co warto wiedzieć jako rodzic i nauczyciel?

Na jakie zjawiska narażone są nasze dzieci?

FOMO (z ang. Fear Of Missing Out) – to obawa przed tym, że coś nas ominie. Nie jest to zjawisko nowe, natomiast powszechność telefonów komórkowych oraz mediów społecznościowych potęguje jego skalę. FOMO wpływa także pośrednio na brak koncentracji i skupienia u dzieci, co przekłada się na relacje z rówieśnikami, mniejszą kreatywność czy gorsze wyniki w nauce. Warto wspierać i rozwijać u dziecka zainteresowania dzięki, którym będzie mógł ćwiczyć uważność i skupienie, co przełoży się na lepsze panowanie nad emocjami i większy spokój.

(De)presja, stres – Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że choroba ta będzie w 2030 roku chorobą nr 1 na świecie. Depresja dotyka coraz więcej dzieci i młodzieży. Granica między buntem nastolatka, a depresją jest dość płynna. Dzieci narażone są na duży stres ze strony rówieśników m.in. w związku z większą dostępnością mediów społecznościowych i czasem jaki dzieci i młodzież spędza w wirtualnej rzeczywistości. Warto zadbać nie tylko o sam kontakt z dzieckiem, ale także wspierać i budować w dziecku poczucie własnej wartości.

Otyłość – wiedza, umiejętności, rozwój intelektualny naszego dziecka to jedno, natomiast na jego samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości w znaczącym stopniu może wpływać jego waga i wygląd. Dane Światowej Organizacji Zdrowia są alarmujące. Już w 2030 roku ponad połowa populacji na świecie będzie zmagać się z nadprogramowymi kilogramami. W Polsce już 2 na 3 mężczyzn oraz 50% kobiet ma nadwagę. To co dziś kładziemy na talerzu naszym i naszych dzieci przełoży się na to jak będziemy się czuć i wyglądać jutro. Może zamiast czekolady czy lodów w nagrodę warto dać jabłko albo borówki?

Nomofobia (z ang. No mobile phone phobia) – to uczucie związane z brakiem smartfonu lub tym, że nasz smartfon zaraz nam się rozładuje. Objawia się zdenerwowaniem, niepokojem, złością. Warto zastanowić się ile czasu nasze dziecko korzysta ze smartfona czy tabletu i w jakich sytuacjach pozwalamy mu używać tych urządzeń. Bill Gates pozwolił swoim dzieciom korzystać z telefonów komórkowych w wieku 14 lat. Natomiast Steve Jobs, twórca firmy Apple, w 2014 rok na pytanie dziennikarza New York Times jak jego dzieciom podobał się iPad odpowiedział, że…zakazał swoim dzieciom korzystania z niego. Wydaje się zatem, że sami prezesi gigantów technologicznych widzą i wiedzą jak bardzo uzależniające potrafią być tworzone przez nich technologie….

Nie trzeba patrzeć daleko, każdy z nas może zaobserwować te wszystkie zjawiska w swoim bezpośrednim otoczeniu. Dlatego tworząc nasze programy rozwojowe dla dzieci szczególny nacisk kładziemy na rozwój umiejętności, które pozwolą lepiej radzić sobie we współczesnym świecie. Wśród rodziców i nauczycieli chcemy z kolei budować większą świadomość, ponieważ wiemy, że rozwój dziecka osadzony jest w trójkącie wpływu rodziców, nauczycieli i otoczenia.

.

Najnowsze wpisy blogowe