Zajęcia taneczne Wingee – uwielbiane przez dzieci i rodziców. Dlaczego?

Co jest najważniejsze w naszej pracy? Co sprawia, że zajęcia Wingee, są uwielbiane przez dzieci i rodziców?

W naszej pracy ważne jest to, żeby dziecko na zajęciach czuło się bezpiecznie. Oczywiście, że zależy nam na tym, by dzieci tańczyły równo i żeby uczyły się coraz trudniejszych układów, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, by obudzić w nich miłość do tańca. Dać im możliwość rozwoju, kreatywnego działania, by nie bały się w przyszłości wyrażania emocji, pokazywania siebie i tego co sami stworzą.

Nasi instruktorzy motywują dzieci do działania, a one obserwując osobę, która się do nich uśmiecha, potrafi żartować, a przede wszystkim zrozumie, przytuli w chwilach słabości, otwierają się na nowe. 

Musimy pamiętać o tym, że dziecko na każdym etapie swojego życia inaczej podchodzi do pewnych kwestii. Dlatego tak bardzo staramy się dopasować układy, które wymyślamy do konkretnego wieku, bo mamy tę świadomość, że młodsze dzieci muszą najpierw „zbadać teren”, a my jako instruktorzy musimy być ich przewodnikiem.

Czasami może wydawać się, że nasze układy są proste – skakane. Jednak wiemy dokładnie jakie kroki są adekwatne do motoryki dzieci w różnym wieku. Chodzi o to, by zachęcić dzieci do tańca, do coraz trudniejszych układów, a nie zniechęcać je ciągłymi poprawkami. Dziecko, jak wkracza na nowe etapy swojego życia ma większą motywację wewnętrzną i same chce próbować coraz trudniejszych rzeczy. 

Jesteśmy dumni z naszych tancerzy, bo mają odwagę pokazywać to co sami wymyślą przed grupą i instruktorem. Dlaczego? Bo wiedzą, że instruktor nie powie im, że w danym momencie ręka powinna być prosta, a głowa odwrócona w drugą stronę. Tylko będzie z nich dumny i pogratuluje im odwagi.

I właśnie o to chodzi w Wingee – motywacja, pobudzanie kreatywności, radość, uśmiech i zabawa – bo pamiętajmy, że przez zabawę dziecko uczy się szybciej i chętniej. 

Dziecko, które jest zachęcone do pracy, docenione ma więcej odwagi i otwartości do wymyślania swoich własnych układów.

 

 

[vc_empty_space height=”2rem”]

Polecane artykuły