Po co robimy zajęcia pokazowe?

Badania wśród dorosłych pokazują, że wystąpienia publiczne, plasują się w czołówce tego przed czym odczuwamy największy niepokój. Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia i im wcześniej zaczniemy się z nim oswajać, tym łatwiej będziemy mogli sobie z nim radzić.

Na zajęciach Rozwiń Skrzydła- WINgee przygotowujemy dzieci do trzech wystąpień ciągu całego sezonu. Rodzice, to największy autorytet każdego dziecka. Często widzimy kiedy na próbie tańczą perfekcyjnie, jednak przed widownią paraliżuje je strach. Można machnąć ręką i powiedzieć „Trudno, wyrośnie z tego”. Być może tak, jednak zdecydowanie warto dziecko wesprzeć.

Rozmowa jest jednym z bardzo ważnych elementów, które dodać dziecku pewności siebie przed wystąpieniami publicznymi. Na naszych zajęciach opowiadamy dzieciom, o tym czym jest trema i że potrafi mobilizować, przygotowujemy dziecko na to co go czeka. Wszystko staramy się wyjaśniamy w bajeczny sposób opowiadając ciekawe historie, aby wprowadzić dziecko w dobry nastrój.

Bardzo ważna jest również wizualizacja. Wizualizacja to metoda relaksacyjna, dzięki której dzieci wyobrażają sobie gdzie będą siedzieli ich rodzice, gdzie będzie scena i jak będzie wyglądała, dzięki czemu, po wejściu na prawdziwą scenę, mają szansę poczuć się bardziej widząc tam rodziców, czy słysząc brawa.

Najważniejszą rzeczą jest nieprzymuszanie dziecka do danej czynności. Wyszło na scenę, pomimo ogromnego stresu? To pierwszy krok do wystąpienia! Zatańczyło jeden z dwóch układów? Brawo! Najważniejsze, aby dziecko odczuwało przyjemność z danej sytuacji. Czuło się bezpiecznie i miało pozytywne skojarzenia z daną sytuacją.

Dlatego zachęcamy Rodziców do wspierania swoich dzieci. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że to kolejny niezobowiązujący występ jednak dla dziecka może być to wspomnienie na długie lata, które może okazać się dla niego mobilizuje, otwierające i zachęcające do dalszych występów. A kto wie może będzie to początek wielkiej kariery na jeszcze większych scenach 😁

[vc_empty_space height=”2rem”]

Polecane artykuły