Co to jest trójkąt wpływu ?

Co mówią rodzice i nauczyciele i co to jest Trójkąt Wpływu ?

Prowadzenie zajęć na terenie kilku województw, kontakt z tysiącami dzieci, współpraca z nauczycielami i rodzicami. Wszystko to daje nam wskazówki, jakich umiejętności dzieci potrzebują dziś najbardziej. W rozmowach z nauczycielami otrzymywaliśmy sygnały, że problemem współczesnego ucznia nie jest wyłącznie przeładowany program nauczania. To co wymaga największej praktyki to… koncentracja. Jak wskazali sami nauczyciele nauczenie dziecka angielskiego czy matematyki nie jest trudne. Największą trudność stanowi uzyskanie skupienia i koncentracji u dziecka.

Wiedząc to, przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad nowym, autorskim programem zajęć. Program Super Rockets, czyli trening uważności, powstał jako narzędzie umożliwiające podtrzymanie, ćwiczenie i wzmacnianie koncentracji wśród dzieci. Zdajemy sobie jednak sprawę, że z wiedzą i ćwiczeniami jakie stworzyliśmy musimy dotrzeć nie tylko do samych dzieci, ale także do ich najbliższego otoczenia.

Wyłoniliśmy tzw. Trójkąt Wpływu – czyli trzy elementy mające wpływ na rozwój dziecka.

Rodzice, Nauczyciele i szeroko pojęte otoczenie, w którym znajdujemy się m.in. my jako PAARO. W zależności od wieku dziecka wpływ rodziców, nauczycieli i otoczenia zmienia swoją wagę i znaczenie. Nowo narodzone dziecko, to wpływ właściwie w całości rodziców. Z czasem rośnie wpływ otoczenia, pojawiają się nauczyciele i wpływ rodzica, jego autorytetu maleje. Im starsze dziecko tym wpływ otoczenia na kształtowanie jego osobowości, zachowania czy decyzje jest coraz większy.

Mając świadomość, że dziecko znajduje się w obszarze wpływu – rodziców, nauczycieli i otoczenia, wiemy że najlepsze efekty uzyskamy, wtedy kiedy w rozwój dziecka zaangażowani będą także rodzice i nauczyciele. By tak się stało chcemy dzielić się wiedzą z tymi pierwszymi i drugimi.

Dla nauczycieli zorganizujemy warsztaty wprowadzające do mindfulness, czyli praktyki uważności, zaś rodzicom zaproponujemy materiały edukacyjne i ćwiczenia do pracy z dzieckiem.

Więcej na temat naszego programu możecie poczytać tutaj.

A o tym jak praktykować uważność w kolejnych postach.

[vc_empty_space height=”2rem”]

Polecane artykuły