„Prowadząć zajęcia dla ponad 10 000 dzieci, rozmawiając z rodzicami i nauczycielami jednoznacznie stwierdzamy, iż ćwiczenie koncentracji i uważności u dzieci i młodzieży to według nas najważniejsza kompetencja naszych czasów. Uważamy, że trenowanie uważności i nauka koncentracji powinny być stałym elementem i obowiązkową częścią programu edukacji.”

Wyobraź sobie, że…

…Twoje dziecko rano wstaje i pierwszą rzeczą jaką robi jest 15 minut gry na pianinie. Potem Twoje dziecko ćwiczy jeszcze prze około 2,5 godziny w trakcie dnia. Przed samym snem, zanim pójdzie spać także zasiada do pianina i ćwiczy, kiedy Ty już każesz mu spać.

Z jednej strony chcesz by Twoje dziecko już spało, ale skoro ma pasję i tak chętnie to ćwiczy… czujesz dumę i ekscytację jako rodzić. Może zostanie świetnym muzykiem, pianistą?

Jakie będą efekty ćwiczenia czegokolwiek
codziennie, regularnie przez 2,5 godziny?

Nieważne czy to pianino, francuski, piłka nożna czy szachy. Cokolwiek ćwiczysz regularnie dziś da Ci efekty i doprowadzi do mistrzowskiego poziomu. Mówi się, iż aby opanować daną czynność należy wykonać około 10 000 powtórzeń.

Co jednak się stanie, gdy pianino zastąpimy …. komórką? Komórką, z którą twoje dziecko rano się obudzi, zaśnie wieczorem, a w trakcie dnia odblokuje ekran telefonu komórkowego 150 razy?

Co będzie ćwiczyć Twoje dziecko korzystając około 2,5 godziny dziennie w regularnych odstępach z telefonu? W czym będize doprowadzać się do mistrzostwa?

W dekoncentracji, braku skupienia, uczuciu rozbicia.

Badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Korzystanie z dobrodziejstw naszych czasów, dostęp do wiedzy czy bazy kontaktów poprzez komórkę czy tablet prowadzi u dzieci nie tylko do zwiększonej dekoncentracji, ale także do uczucia niepokoju.

Jak przełoży się to na wyniki w nauce, budowanie relacji z rówieśnikami czy wreszcie życie rodzinne?

Skoro moje dziecko ćwiczy (nieświadomie) dekoncentrację, rozbicie i brak skupienia co mam robić?

Wspierać u dziecka naukę koncentracji, skupienia i uważności. Telefony komórkowe, maile, laptopy stały się naszą codziennością i narzędziami do pracy – tego nie unikniemy.

Jak mogę wspierać moje dziecko?

Każdy z nas ze szkolnych lat pamięta słynne powiedzenie nauczyciela „Skup się!”. Tylko jak mieliśmy to robić skoro nikt nas tego nie uczył? Było nam łatwiej ponieważ nie mieliśmy w naszym otoczeniu tylu bodźców co dziś nasze dzieci.

Swoje dziecko możesz wspierać m.in. Zapisując je na nasze zajęcia.
Nasze rozwiązanie to program wspierający naukę koncentracji i uważności u dzieci.

Ćwiczenie uważności u dziecka ma pozytywny wpływ na (udowodnione naukowo):

  • lepsze przyswajanie wiedzy, dzięki większej koncentracji
  • większą kreatywność
  • redukcję stresu
  • lepsze panowanie nad emocjami
  • ogólny stan zdrowia

Poznaj nasz autorski program i zapisz swoje dziecko

[vc_empty_space height=”3rem”]

Rozwój Twojego dziecka jest dla Ciebie ważny? Więcej wiedzy w zakładce DLA RODZICÓW

Więcej>

Menu