„Prowadząc zajęcia dla ponad 10 000 dzieci oraz rozmawiając z rodzicami i nauczycielami, jednoznacznie stwierdzamy, iż ćwiczenie koncentracji i uważności u dzieci i młodzieży to według nas najważniejsza kompetencja naszych czasów. Uważamy, że trenowanie uważności i nauka koncentracji powinny być stałym elementem i obowiązkową częścią programu edukacji.”

Wyobraź sobie, że…

…Twoje dziecko wstaje rano i pierwszą rzeczą jaką robi jest 15 minut gry na pianinie. Potem Twoje dziecko ćwiczy jeszcze przez około 2,5 godziny w trakcie dnia. Przed samym snem, kiedy Ty już każesz mu spać, także zasiada do pianina i ćwiczy.

Z jednej strony chcesz, by Twoje dziecko już spało, ale skoro ma pasję i tak chętnie ćwiczy…jako rodzic czujesz dumę i ekscytację. Może zostanie świetnym muzykiem, pianistą?

Jakie będą efekty ćwiczenia czegokolwiek
codziennie przez 2,5 godziny?

Nieważne czy to pianino, język francuski, piłka nożna czy szachy. Cokolwiek ćwiczysz regularnie, da Ci efekty i doprowadzi do mistrzowskiego poziomu. Mówi się, że aby opanować daną czynność, należy powtórzyć ją około 10 000 razy.

Co jednak się stanie, gdy pianino zastąpimy…komórką? Komórką, z którą Twoje dziecko rano się obudzi, wieczorem zaśnie, a w ciągu dnia odblokuje jej ekran 150 razy?

Co będzie ćwiczyć Twoje dziecko korzystając około 2,5 godziny dziennie, w regularnych odstępach, z telefonu? W czym będzie doprowadzać się do mistrzostwa?

W dekoncentracji, braku skupienia, uczuciu rozbicia.

Badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Korzystanie z dobrodziejstw naszych czasów, dostęp do wiedzy czy bazy kontaktów poprzez komórkę czy tablet prowadzi u dzieci nie tylko do zwiększonej dekoncentracji, ale także do uczucia niepokoju.

Jak przełoży się to na wyniki w nauce, budowanie relacji z rówieśnikami czy życie rodzinne?

Co mam robić skoro moje dziecko (nieświadomie) ćwiczy dekoncentrację, rozbicie i brak skupienia?

Wspierać u dziecka naukę koncentracji, skupienia i uważności. Telefony komórkowe, tablety i laptopy stały się naszą codziennością oraz narzędziami do pracy – tego nie unikniemy.

Jak mogę wspierać moje dziecko?

Każdy z nas, ze szkolnych lat, pamięta słynne powiedzenie nauczyciela „Skup się!”. Tylko jak mieliśmy to robić skoro nikt nas tego nie uczył? Było nam łatwiej, ponieważ nie mieliśmy w naszym otoczeniu tylu bodźców, co nasze dzieci dzisiaj.

Swoje dziecko możesz wspierać m.in. zapisując je na nasze zajęcia.
Nasze rozwiązanie to program wspierający naukę koncentracji i uważności u dzieci.

Udowodniono naukowo, że ćwiczenie uważności u dziecka ma pozytywny wpływ na:

  • lepsze przyswajanie wiedzy, dzięki większej koncentracji
  • większą kreatywność
  • redukcję stresu
  • lepsze panowanie nad emocjami
  • ogólny stan zdrowia

Poznaj nasz autorski program i zapisz swoje dziecko

Rozwój Twojego dziecka jest dla Ciebie ważny? Więcej przydatnej wiedzy znajdziesz w zakładce DLA RODZICÓW

Więcej>