Paaro

DLACZEGO DZIECI UWIELBIAJĄ ANIMATORÓW?

Dodał: Admin | Dnia: 24/01/2016

DLACZEGO DZIECI UWIELBIAJĄ ANIMATORÓW?
DLACZEGO DZIECI UWIELBIAJĄ NAS?

Dlaczego dzieci tak uwielbiają Animatorów Zabaw dla dzieci?

kurs animatora zabawŚwiat dzieci jest zabawny. Wszystko jest takie kolorowe, proste i pełne niemożliwości. My dorośli często zapominamy jaka moc drzemie w pozornie prostym geście zamknięcia oczu. Pamiętasz jak to działało? Wystarczyło zakryć oczy rękoma, by zniknąć, zmienić się w dowolną postać albo przenieść do konkretnego miejsca.Oczy potrafiły też w zupełnie niezrozumiały sposób stać się pełne jak pięciozłotówki. Nie ma co się dziwić skoro dla malucha wszystko jest nowe, niezwykłe i takie pierwsze. Tak, dzieci widzą świat zupełnie inaczej niż dorośli. Mają swój język, swoje zwyczaje. Tworzą coś niecodziennego i innego, co jest zrozumiałe tylko dla nich.

Dlaczego? Kiedy dorastasz, znika cała magia. Niszczy ją logika i merytoryka. Nagle trzeba wszystko wyjaśnić, przyporządkować do odpowiednich schematów i reguł społecznych, które je definiują. Człowiek nie zatrzymuje się nad każdym kwiatkiem, przestaje być tak uważnym obserwatorem, ma inne wyobrażenie na temat tego, co go cieszy. Te różnice pokoleniowe są normalne, bo na każdym etapie swojego życia jesteśmy nastawieni na inny sposób postrzegania świata. Taka jest kolej i magia czasu. Z tego też wynika szum komunikacyjny i różnice pokoleniowe, które skutecznie zacierają możliwość całkowitego zrozumienia funkcjonowania obu światów.

Jest jednak ktoś, kto stanowi pewnego rodzaju bufor między nimi. To oczywiście Animator Zabaw dla dzieci. Maluchy uwielbiają zabawę z animatorem z kilku bardzo ważnych powodów. Po pierwsze są bardzo kolorowi, ponieważ za ich standardowy strój do pracy uważa się balowe suknie pięknych księżniczek lub wspaniałe mundury dzielnych piratów. Dzięki odpowiednio dobranej stylizacji, dzieci widzą w nich ucieleśnienie ulubionych bohaterów bajek. To wzbudza pozytywne skojarzenia i oczywiste przywiązanie do animatorów. Do pracy z najmłodszymi zatrudnia się wyspecjalizowaną kadrę, mogącą pochwalić się np. certyfikatem ukończenia kursu w Akademii Animatora. Merytoryczne przygotowanie pozwala na jak najdokładniejsze odgrywanie konkretnej roli w taki sposób, by nie zawieść oczekiwań małego odbiorcy. Animatorzy są uczeni jak „przestawić” się na postrzeganie świata oczami dziecka, co znacznie ułatwia zrozumienie jego potrzeb emocjonalnych, a także pomaga w budowaniu zaufania i sprawienia, że maluch czuje się w jego obecności swobodnie. Animator jednoznacznie kojarzy się z czasem zabawy, uśmiechu i pozytywnych przygód. Opiekunowie doskonale odnajdują się w skomplikowanym świecie dziecka, dostosowując „dorosłą” rzeczywistość do ich możliwości. Orientują się w najnowszych trendach, wiedzą która zabawka leży w strefie marzeń, jakie bajki trzeba znać, by być na czasie, a także jakie zabawy są najbardziej angażujące. Posiadając taką wiedzę stanowią idealnego kompana harców i wszelkich figli.

kurs animatora zabawDzieci uwielbiają animatorów, ponieważ ich działania są skupione wokół ukochanej zabawy. Głównym zadaniem animatora jest porzucenie dobrze znanych „dorosłych” schematów i dopasowanie się do malucha. Mając odpowiednie przygotowanie merytoryczne, potrafią zwykły plac zabaw zamienić w fascynującą krainę, gdzie można przeżyć tysiące przygód. Mają nieograniczoną wyobraźnię i niezwykły talent w kreowaniu odpowiedniej scenerii. Maluchowi marzy się zabawa w piratów? Basen z kulkami idealnie zastąpi ocean a najbliższe drabinki okręt. A może chce zostać prawdziwą księżniczką? Żaden problem, wystarczy zbudować odpowiedni „zamek”. Największą wartością zabawy z animatorem jest to, że dobrze dobrany i certyfikowany opiekun autentycznie bawi się z dzieckiem. Nie udaje emocji, a jest zaangażowany w cały proces. Nie jest obserwatorem a doskonałym moderatorem tego co się wokół niego dzieje. To właśnie taka postawa zbliża do dzieci i sprawia, że maluchy czują się w jego towarzystwie bezpiecznie ale nieskrępowanie. Naturalnie wyczuwają cel animatora, czyli zapewnienie wspaniałej rozrywki, która będzie dostosowana do potrzeb każdego dziecka. Dobry animator potrafi dobrać rodzaj aktywności do temperamentu i typu osobowości swojego podopiecznego.

kurs animatora zabawTa wiedza pozwala na zaspokojenie różnych oczekiwań i odpowiednie moderowanie zadań. Nieśmiali odkrywcy na pewno docenią fakt, że nie są na siłę zmuszani do zabaw ale nadal poświęca się im odpowiednią ilość troski i uwagi. Rozrabiaka zostanie zaangażowany w zajęcia ruchowe, a mały artysta będzie mógł pokazać swoje wizje podczas zadań manualnych. Jak widzisz animator budując plan zabawy bazuje na naturalnych preferencjach i predyspozycjach danego dziecka, skupiając się na jego najmocniejszych cechach i wykorzystując to, w czym się czuje najlepiej. Wzmacnia jego poczucie własnej wartości i sprawia, ze czas spędzony z nim nie należy do przykrego obowiązku, a do wspaniałej nagrody do której warto dążyć. Animator stanowi idealny łącznik między światem dziecka, a rzeczywistością dorosłych. Jest pewnego rodzaju mostem, pokazującym rodzicom w jaki sposób można angażować się w spędzanie czasu z maluchami, by czuły się swobodnie, radośnie i bezpiecznie. Pamiętajmy, że zabawa to proces, którym można zarządzać i modyfikować w zależności od potrzeb. Dobrze wykorzystany stanowi idealny sposób na rozwój dziecka oraz „przeniesienie” niektórych ważnych z socjologicznego punktu widzenia tematów. To właśnie poprzez odpowiednio moderowaną zabawę możesz nauczyć swoje dziecko odróżniać dobro od zła, pokazać jak funkcjonuje dom, jak będzie wyglądać wizyta u dentysty. Wykorzystaj najmocniejszą cechę animatora- jego wiedzę i sposób jej przekazywania.

Bo dla dziecka cały świat to niekończący się plac zabaw i harców. Właśnie dlatego tak bardzo uwielbiają animatorów, ponieważ są ich przewodnikami i towarzyszami. A takich osobowości nie można nie kochać, zwłaszcza wtedy kiedy patrzy się na nich oczami malucha.

  
źródło :http://kurs-animatora.pl/dlaczego-dzieci-tak-uwielbiaja-animatorow-zabaw-dla-dzieci/

 « Wróć do wszystkich aktualności

Ostatnio na Facebooku

Ostatnio na Instagramie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012
X

Sylwia (Sachajko) Świsłowska

Twórca Podlaskiej Akademii Aktywności i Rozwoju Osobistego Sylwia Świsłowska. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Tańcu Orientalnym, 4 na Mistrzostwach Świata, gdzie zdobyła doświadczenie jako uczestnik oraz trener, absolwentka Szkoły Trenerów Metrum,gdzie zdobyła kompetencje i umiejętności pracy z grupą.
Sylwia posiada uprawnienia Animatora Czasu Wolnego oraz licencję instruktora Zumba® Fitness oraz Zumba Kids®. Obecnie jako instruktor uczy zarówno dzieci jak i dorosłych w białostockich i okolicznych przedszkolach oraz szkołach tańca.
Swoje umiejętności miała okazję zaprezentować także jako uczestnik programów telewizyjnych Got to Dance oraz Mam Talent.

Szczęśliwa Mama dwójki wspaniałych dzieci.

X

Urszula Figiel

Naukę tańca rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca "Biebrza" w Goniądzu. Z biegiem czasu poszukiwała różnych stylów tanecznych bliskich jej sercu i zainteresowaniom. Flamenco, belly dance, bollywood, tańce cygańskie poznawała i doskonaliła w Białostockiej Rewii Tanecznej Rada Dance Art w Białymstoku. W trakcie pięciu lat współpracy z zespołem dawała pokazy na terenie całej Polski, gościnnie tańczyła na scenie z Ivanem Komarenko, oraz brała udział w programach telewizyjnych. Po ukończeniu magisterskich studiów pedagogicznych na UwB jej hobby związane z tańcem przerodziło się w pracę zawodową. Ukończyła dwuletni kurs instruktorski w dziedzinie tańca nowoczesnego, Kurs Instruktorski Zumba, Zumba Kids, a także I i II stopień instruktorskiego kursu z dziedziny tańca polskiego. W 2014 roku powróciła tam, gdzie jej przygoda z tańcem się rozpoczęła i jest kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca "Biebrza".

X

Barbara Kołaczyk

Przez 12 lat była tancerką oraz instruktorką w Studiu Tańca Sportowego Hokus. Należała do formacji tanecznej Hokus Dreams, która ma na swoim koncie wiele osiągnięć m. in. vice mistrzostwo świata formacji jazzowych w Veszprem na Węgrzech w 2011 roku.
Ukończyła dwuletni Kurs Instruktorski w dziedzinie tańca nowoczesnego, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Absolwentka pedagogiki na UwB posiada uprawnienia Animatora Zabaw dla Dzieci oraz licencję instruktora Zumba® Fitness oraz Zumba Kids i OM Fitness dla Dzieci.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Taniec stał się jej życiową pasją, którą pragnie dzielić się z innymi.

X

Monika Przymierska

Technik geodeta. Od zawsze kocha sport. A Zumba stała się jej miłością od pierwszego zatańczenia. Wyznaję zasadę, że marzenia trzeba spełniać i nie można stać w miejscu dlatego postanowiła zostać Instruktorem Tańca dla Dzieci. Na jej zajęciach króluje dobra zabawa, śmiech i mnóstwo energii.

X

Natalia Fiedorczyk

Nauczycielka i logopeda w szkole podstawowej. Były trener piłki nożnej,a teraz Certyfikowany Instruktor Zumba Fitness i ZumbaKids. Praca z dziećmi to jej pasja, której poświęca się całkowicie. Na zajęciach z dziećmi jak i z dorosłymi przekazuje mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechu, którym zaraża swoich uczestników. Stale się dokształca poprzez różnego rodzaju szkolenia.

X

Izabela Chwieduk

Uwielbia wszelkie formy aktywności fizycznej, kocha podróże, taniec, a jej miłością jest salsa liniowa. Praca jako Licencjonowany Instruktor ZumbaFitness & ZumbaKids łączy jej wszystkie zainteresowania co pozwala na większą satysfakcję z pracy. 

X

Barbara Silwonik

Praca z dziećmi zawsze była jej marzeniem a taniec pasją. Był to główny powód kształcenia się z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz animacji kultury z arteterapią. Zdobytą wiedzę wykorzystuje na swoich zajęciach, tak by wraz z umiejętnościami tanecznymi kształtować w dzieciach pozytywne myślenie i pewność siebie. Jej ciepła i troskliwa natura idzie w parze z nieznikajacym z twarzy uśmiechem i ogromnymi pokładami energii. Wierzy, że każdy z nas może przenieść przysłowiowe góry jeśli tylko tego chce!

X

Weronika Bieciuk

Certyfikowany Instruktor ZumbaFitness i ZumbaKids. Przygodę z tańcem zaczęła wstępując do zespołu cheerleaderek, mażoretek i tamburmajorek przy Miejskiej Orkiestrze Dętej. Przez 4 lata wraz z zespołem mażoretek osiągnęła liczne sukcesy w konkursach na szczeblu Polski i Europy.
Z wykształcenia mgr inż. gospodarki przestrzennej jednak praca z komputerem nie spełnia jej oczekiwań. 
Jej zajęcia wypełnione są energią i zabawą, a praca z dziećmi i każdych ich uśmiech liczy się dla niej najbardziej.

X

Joanna Żmiejko

Gdy w wieku 5 lat poszła na zajęcia baletowe od razu wiedziała, że taniec stanie się jej największą pasją. Harcerka i miłośniczka podróży, a także aktywności fizycznej. Na swoich zajęciach lubi wplatać te dwa elementy dlatego wszystkie zuchy ją uwielbiają.

X

Marlena Kowalewska

Magister wychowania fizycznego. Certyfikowany Instruktor Fitnesss. Posiada również certyfikat zajęć Korekcyjno-Kompensacyjnych. Zawsze ceni sobie zdobywanie nowych doświadczeń dlatego też aktywnie uczestniczy w szeregach szkoleń i kursów. Posiada m.in. kurs wychowawcy wypoczynku, oraz bierze udział w wielu warsztatach tanecznych. Na jej zajęciach króluje dobra zabawa, co świadczy o jej licznych grupach.
Jej poczucie humoru i energia sprawiają, że nikt z zajęć nie wychodzi ze smutną miną, a największym sukcesem dla niej jest to, gdy dzieci z zajęć wychodzą z uśmiechem na twarzy i z energią na cały dzień.
X

Agnieszka Drulla

Pasją do tańca zaraziła się na zajęciach prowadzonych przez Sylwię Świsłowską i od tamtej pory zakochała się w Zumbie i jest to jej sposób na życie. W pracy z dziećmi czuje się jak ryba w wodzie i czerpie z niej ogromną satysfakcję. Prywatnie jest mamą dwójki wspaniałych dzieci. Dodatkowo jest Instruktorem Jazdy Konnej.

X

Paulina Podbielska

Magister edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od najmłodszych lat uczestniczyła na zajęcia tańca ludowego. Tam narodziła się jej pasja do aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Współpraca z dziećmi od zawsze sprawiała jej przyjemność, dawała dużo satysfakcji i motywacji. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Posiada wiele uprawnień, m.in. jest Trenerem Umiejętności Społecznych Dzieci i Młodzieży, Wychowawcą Kolonijnym, Terapeutą Ręki i Animatorem Zabaw dla Dzieci. Ponadto prowadzi zajęcia taneczne dla dorosłych. Prywatnie interesuje się wizażem i kosmetyką. W tym kierunku posiada wykształcenie Technika Usług Kosmetycznych I i II stopnia oraz Wizażysty i Stylisty Akademii Make Up Art. Paulina to prawdziwy wulkan energii!

 

X

Katarzyna Kujawa

Przez 10 lat tancerka w Studiu Tańca Quadro, później Grow. Zdobyła wiele nagrod między innymi trzecie miejsce podczas Pucharu Polski w Inowrocławiu. Magister pedagogiki z specjalizacją opiekuńczo-wychowawczą na UWB oraz komunikacji wizerunkowej ze specjalizacją reklama na UWr. Koordynator ds. marketingu & social media w firmie Paaro.

X

Aleksandra Różańska

Przygodę z tańcem rozpoczęła już w wieku 6 lat. Od pierwszych zajęć wiedziała ze taniec towarzyszyć jej będzie przez życie. Kocha prace z dziećmi ! Zumba połączyła jej zamiłowanie do dzieci i tańca. Spełnia się zawodowo! Nieustannie uczestniczy w wielu szkoleniach i warsztatach tanecznych, by stawać się jeszcze lepszym instruktorem. Jej zajęcia są wulkanem energii, dobrej zabawy i pięknego uśmiechu.

X

Katarzyna Kisiel

Tańcem interesowała się już od najmłodszych lat, jednak po pierwszych zajęciach zumby wiedziała, że stanie się jej największą pasją, którą będzie dzielić się z innymi. Uwielbia taniec i pracę z dziećmi, co sprawia, że jej zajęcia to ogromna dawka pozytywnej energii i świetnej zabawy. Cały czas rozwija się biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach tanecznych i szkoleniach. Z wykształcenia Magister Socjologii. Prywatnie miłośniczka muzyki oraz podróży.