Paaro

Jak zostać superbohaterem?

Dodał: Admin | Dnia: 29/11/2017

Kiedy byłeś dzieckiem z czterech poduszek potrafiłeś zbudować piracki statek i podbijać nim wszystkie morza. Kiedy byłaś dzieckiem, jedna lalka wystarczyła Ci by być najlepszym doktorem, prowadzić skomplikowane operacje, organizować czas dla pacjenta i kompleksową opiekę. Kiedy byłeś dzieckiem latałeś w kosmos, budowałeś zamki w piaskownicy, umiałeś gotować obiady i organizować życie rodzinne dla całej rzeszy misiów. Wszystko było tak ciekawe, że zasypiając nie mogłeś doczekać się już poranka i gdyby nie obowiązek jedzenia śniadania, obiadu, kolacji oraz mycia zębów, zabawa trwałaby nieprzerwanie.

Małe dziecko śmieje się w ciągu dnia 400 razy, dorosły średnio 8. Dlaczego zatem nie działamy jak dzieci? Przecież kiedy mieliśmy kilka lat, takie pojęcie jak „praca” kojarzyło nam się z tym, że tato rano wychodzi w bliżej nieznane miejsce, robić nie do końca wiadomo co (o ile Twój tato nie był policjantem lub strażakiem) i wraca kiedy jest już późno.

Czy Twoi rodzice mówili Wam, że „muszą pracować” czy raczej opowiadali o tym co robią jak o zabawie w piracki statek. Pytanie jest oczywiście retoryczne.

Co takiego jednak sprawia, że dziś większość z nas nie uśmiecha się 400 razy dziennie, nawet nie 100, a niektórzy nawet nie 10 razy? Przecież słyszymy zewsząd od mądrzejszych od siebie „rób to co kochasz”, „pracuj z pasją”, ale kiedy ktoś spyta Cię co właściwie robisz, to co odpowiesz?

Prowadzę zajęcia taneczne? Prowadzę zajęcia w przedszkolu?

A może inaczej. Czy może dzięki temu co robisz jesteś dla dzieci odkrywcą i przewodnikiem w zabawie? Czy dzięki temu co robisz sprawiasz, że dzieci uczą się wystąpień na dużej scenie i choć z pozoru wydaje się błahe to jak pokazują badania strach przed wystąpieniami publicznymi jest zaraz po strachu przed śmiercią tym czego ludzie się w życiu najbardziej boją. Zatem być może kiedy któryś z Twoich podopiecznych, dzięki temu, że nauczyłaś go jak występować przed kilkusetosobową publicznością bez problemu sam poprowadzi później konferencję, szkolenie albo przedstawi kierownictwu firmy swoją prezentację. Być może dzięki temu łatwiej awansuje, zostanie lepiej oceniony, a może po prostu łatwiej przyjdzie mu nawiązywanie nowych znajomości, bo nie zje go trema i stres. Bo Ty pokazałaś mu jak miał 4 lata, że na wielkiej scenie się bawimy. To Ty sprawiłaś, że słowo „stres” do dziś brzmi dla niego nieco obco i abstrakcyjnie. Czy zatem dalej uważasz, że prowadzisz „zajęcia w przedszkolu” czy po prostu zmieniasz… czyjś świat na lepszy. Brzmi lepiej, dumnie prawda? Jeżeli to co robisz nie daje Ci odpowiedniej satysfakcji to być może Twój szef albo Ty sam nie wytłumaczyłeś sobie dostatecznie dobrze jaki większy sens stoi za tym co na co dzień robisz.

Jestem przekonana, że każdy z nas robi, a na pewno ma potencjał, by robić coś co będzie zmieniać świat, otoczenie lub życie danej osoby na lepsze. Oczywiście możliwy jest też taki wariant, że mimo całego trudu jaki włożysz, stwierdzisz, że to co robisz nie ma większego sensu, ani nie stoi za tym żadna większa idea. Jeżeli tak, zmień to. Po prostu.

Przypomnij sobie, kiedy byłeś dzieckiem – nie pozwoliłbyś sobie na robienie czegoś, w czym nie widziałeś dobrej zabawy. A głęboko wierzę, że w każdym z nas jest dziecko, które potrafi się śmiać 400 razy dziennie.

Ps. A jeżeli znasz kogoś, kto chce zmieniać świat dzieci i poprowadzić „zajęcia w przedszkolu” napisz do mnie.

Napisany przez Sylwia Świsłowska

Pasjonatka tańca i rozwoju osobistego. Dumna mama dójki dzieci. Założycielka Mobilnej Szkoły Tańca PAARO. Wraz z instruktorkami tańca, które uczą tańczyć dzieci z przedszkoli i szkół w województwie podlaskim, pokazuje, że warto wierzyć w siebie i spełniać marzenia od najmłodszych lat.https://przedsiebiorczepodlasie.pl/sylwia-zostac-superbohaterem/« Wróć do wszystkich aktualności

Ostatnio na Facebooku

Ostatnio na Instagramie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012
X

Sylwia (Sachajko) Świsłowska

Twórca Podlaskiej Akademii Aktywności i Rozwoju Osobistego Sylwia Świsłowska. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Tańcu Orientalnym, 4 na Mistrzostwach Świata, gdzie zdobyła doświadczenie jako uczestnik oraz trener, absolwentka Szkoły Trenerów Metrum,gdzie zdobyła kompetencje i umiejętności pracy z grupą.
Sylwia posiada uprawnienia Animatora Czasu Wolnego oraz licencję instruktora Zumba® Fitness oraz Zumba Kids®. Obecnie jako instruktor uczy zarówno dzieci jak i dorosłych w białostockich i okolicznych przedszkolach oraz szkołach tańca.
Swoje umiejętności miała okazję zaprezentować także jako uczestnik programów telewizyjnych Got to Dance oraz Mam Talent.

Szczęśliwa Mama dwójki wspaniałych dzieci.

X

Urszula Figiel

Naukę tańca rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca "Biebrza" w Goniądzu. Z biegiem czasu poszukiwała różnych stylów tanecznych bliskich jej sercu i zainteresowaniom. Flamenco, belly dance, bollywood, tańce cygańskie poznawała i doskonaliła w Białostockiej Rewii Tanecznej Rada Dance Art w Białymstoku. W trakcie pięciu lat współpracy z zespołem dawała pokazy na terenie całej Polski, gościnnie tańczyła na scenie z Ivanem Komarenko, oraz brała udział w programach telewizyjnych. Po ukończeniu magisterskich studiów pedagogicznych na UwB jej hobby związane z tańcem przerodziło się w pracę zawodową. Ukończyła dwuletni kurs instruktorski w dziedzinie tańca nowoczesnego, Kurs Instruktorski Zumba, Zumba Kids, a także I i II stopień instruktorskiego kursu z dziedziny tańca polskiego. W 2014 roku powróciła tam, gdzie jej przygoda z tańcem się rozpoczęła i jest kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca "Biebrza".

X

Barbara Kołaczyk

Przez 12 lat była tancerką oraz instruktorką w Studiu Tańca Sportowego Hokus. Należała do formacji tanecznej Hokus Dreams, która ma na swoim koncie wiele osiągnięć m. in. vice mistrzostwo świata formacji jazzowych w Veszprem na Węgrzech w 2011 roku.
Ukończyła dwuletni Kurs Instruktorski w dziedzinie tańca nowoczesnego, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Absolwentka pedagogiki na UwB posiada uprawnienia Animatora Zabaw dla Dzieci oraz licencję instruktora Zumba® Fitness oraz Zumba Kids i OM Fitness dla Dzieci.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Taniec stał się jej życiową pasją, którą pragnie dzielić się z innymi.

X

Justyna Wacewicz

Instruktor Zumba Fitness oraz Zumba Kids. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia tańca towarzyskiego oraz hip-hopu, lecz dopiero w zumbie poczuła się jak ryba w wodzie. Młoda, energiczna dziewczyna, która dzięki zumbie przełamała swoją nieśmiałość. Zumba jest dla niej nie tylko pracą, ale pasją którą pragnie zarażać innych. Prywatnie studiuje filologię angielską i prowadząc zajęcia dla dzieci wplata w program angielskie słowam, dzięki którym dzieci mogą nauczyć się języka obcego. Jej zajęcia są pełne pozytywnej energii, z której czerpie niesamowitą satysfakcję.
X

Monika Przymierska

Technik geodeta. Od zawsze kocha sport. A Zumba stała się jej miłością od pierwszego zatańczenia. Wyznaję zasadę, że marzenia trzeba spełniać i nie można stać w miejscu dlatego postanowiła zostać Instruktorem Tańca dla Dzieci. Na jej zajęciach króluje dobra zabawa, śmiech i mnóstwo energii.

X

Natalia Fiedorczyk

Nauczycielka i logopeda w szkole podstawowej. Były trener piłki nożnej,a teraz Certyfikowany Instruktor Zumba Fitness i ZumbaKids. Praca z dziećmi to jej pasja, której poświęca się całkowicie. Na zajęciach z dziećmi jak i z dorosłymi przekazuje mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechu, którym zaraża swoich uczestników. Stale się dokształca poprzez różnego rodzaju szkolenia.

X

Adrianna Kawecka

Z wykształcenia kulturoznawca, pedagog, instruktor rekreacji ruchowej. Taniec to jej żywioł, a determinacja to drugie imię. Uczestniczka III edycji programu You Can Dance-Po Prostu Tańcz. Bardzo lubi poznawać nowe osoby i współpracować z nimi. Nigdy nie stoi w miejscu co potwierdzają jej szkolenia w Los Angeles (Debbie Reynolds Studio, Millennium Dance Complex , The Edge.

X

Izabela Chwieduk

Uwielbia wszelkie formy aktywności fizycznej, kocha podróże, taniec, a jej miłością jest salsa liniowa. Praca jako Licencjonowany Instruktor ZumbaFitness & ZumbaKids łączy jej wszystkie zainteresowania co pozwala na większą satysfakcję z pracy. 

X

Barbara Silwonik

Taniec, śpiew i prace manualne towarzyszyły jej od zawsze. Jej marzeniem była praca z dziećmi i młodzieżą co przyczyniło się do podjęcia i ukończenia studiów pedagogiki resocjalizacyjnej oraz animacji kultury z arteterapią na UwB. Basia kocha dzieci i swoją pracę, mówi też, że zajęcia z dziećmi "ładują ją pozytywnie".
X

Weronika Bieciuk

Certyfikowany Instruktor ZumbaFitness i ZumbaKids. Przygodę z tańcem zaczęła wstępując do zespołu cheerleaderek, mażoretek i tamburmajorek przy Miejskiej Orkiestrze Dętej. Przez 4 lata wraz z zespołem mażoretek osiągnęła liczne sukcesy w konkursach na szczeblu Polski i Europy.
Z wykształcenia mgr inż. gospodarki przestrzennej jednak praca z komputerem nie spełnia jej oczekiwań. 
Jej zajęcia wypełnione są energią i zabawą, a praca z dziećmi i każdych ich uśmiech liczy się dla niej najbardziej.

X

Joanna Żmiejko

Gdy w wieku 5 lat poszła na zajęcia baletowe od razu wiedziała, że taniec stanie się jej największą pasją. Harcerka i miłośniczka podróży, a także aktywności fizycznej. Na swoich zajęciach lubi wplatać te dwa elementy dlatego wszystkie zuchy ją uwielbiają.

X

Marlena Kowalewska

Magister wychowania fizycznego. Certyfikowany Instruktor Fitnesss. Posiada również certyfikat zajęć Korekcyjno-Kompensacyjnych. Zawsze ceni sobie zdobywanie nowych doświadczeń dlatego też aktywnie uczestniczy w szeregach szkoleń i kursów. Posiada m.in. kurs wychowawcy wypoczynku, oraz bierze udział w wielu warsztatach tanecznych. Na jej zajęciach króluje dobra zabawa, co świadczy o jej licznych grupach.
Jej poczucie humoru i energia sprawiają, że nikt z zajęć nie wychodzi ze smutną miną, a największym sukcesem dla niej jest to, gdy dzieci z zajęć wychodzą z uśmiechem na twarzy i z energią na cały dzień.
X

Agnieszka Drulla

Pasją do tańca zaraziła się na zajęciach prowadzonych przez Sylwię Świsłowską i od tamtej pory zakochała się w Zumbie i jest to jej sposób na życie. W pracy z dziećmi czuje się jak ryba w wodzie i czerpie z niej ogromną satysfakcję. Prywatnie jest mamą dwójki wspaniałych dzieci. Dodatkowo jest Instruktorem Jazdy Konnej.

X

Paulina Podbielska

Certyfikowany Instruktor Zumba Fitness. Miłośniczka aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Współpraca z dziećmi od zawsze sprawiała jej przyjemność, dawała dużo satysfakcji i motywacji. Ukończyła studia pedagogiczne na UwB. Posiada wiele uprawnień, m.in. jest Trenerem Umiejętności Społecznych Dzieci i Młodzieży, Wychowawcą Kolonijnym i Animatorem Zabaw dla Dzieci. Nieustannie podnosi swoje umiejętności i kwalifikacje poprzez udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Paulina to prawdziwy wulkan energii! 

X

Katarzyna Kujawa

Przez 10 lat była tancerką w Studiu Tańca Quadro, później Grow. Zdobyła wiele nagrod między innymi trzecie miejsce podczas Pucharu Polski w Inowrocławiu. Magister pedagogiki z specjalizacją opiekuńczo-wychowawczą na UWB oraz komunikacji wizerunkowej ze specjalizacją reklama na UWr. Koordynator ds. marketingu & social media w firmie Paaro.

X

Eliza Dąbrowska

Z tańcem związana od przedszkola, już wtedy brała udział w pierwszych konkursach tanecznych uczęszczając na zajęcia do białostockich szkół tańca, najdłużej związana była z Akademia Tańca Szał z która wygrywała wiele konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej m.in. zdobyła Mistrza Polski w formacjach hip hop, wielokrotnie Puchar Polski. Najbardziej odnajduję się w stylach hip-hop, taniec współczesny, dancehall. Szkolila się u wielu instruktorów, również brała udział w warsztatach w Pineapple Dance studio w Londynie. Jej pasja to taniec, praca z dziećmi, zarażanie innych dobrą, pozytywną energią. Z zajęć czerpie ogromną radość. Prywatnie studentka medycyny kierunku lekarskiego.

X

Aleksandra Różańska

Przygodę z tańcem rozpoczęła już w wieku 6 lat. Od pierwszych zajęć wiedziała ze taniec towarzyszyć jej będzie przez życie. Kocha prace z dziećmi ! Zumba połączyła jej zamiłowanie do dzieci i tańca. Spełnia się zawodowo! Nieustannie uczestniczy w wielu szkoleniach i warsztatach tanecznych, by stawać się jeszcze lepszym instruktorem. Jej zajęcia są wulkanem energii, dobrej zabawy i pięknego uśmiechu.

X

Katarzyna Kisiel

Tańcem interesowała się już od najmłodszych lat, jednak po pierwszych zajęciach zumby wiedziała, że stanie się jej największą pasją, którą będzie dzielić się z innymi. Uwielbia taniec i pracę z dziećmi, co sprawia, że jej zajęcia to ogromna dawka pozytywnej energii i świetnej zabawy. Cały czas rozwija się biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach tanecznych i szkoleniach. Z wykształcenia Magister Socjologii. Prywatnie miłośniczka muzyki oraz podróży.